Miękka woda w Twoim domu pozwoli Ci zaoszczędzić co najmniej 2139 zł rocznie

Korzyści jakie daje miękka woda

Woda miękka w twoim domu to szereg korzyści i wyeliminowanie powszechnych problemów z wodą twardą.

Woda zmiękczona chroni przed uciążliwymi osadami, kabiny prysznicowe, baterie, panele i deszczownice. Zapobiega brzydkim i trudno usuwalnym osadom na wannach, umywalkach i miskach wc. Urządzenia sanitarne nie wymagają tak częstego mycia i sprzątania, po prostu lśnią czystością. 

 

Woda zmiękczona znacznie zwiększa efektywność prania. Ubrania są miękkie, delikatne i pachnące, a kolory intensywne.

 

Wszystko dzięki temu, że używamy znacznie mniej proszku, a pranie doskonale dopłukuje się w miękkiej wodzie. Dodatkowo chronimy pralkę, grzałka już nigdy nie będzie zakamieniana i narażona na zniszczenie. Unikamy wydatków związanych z preparatmi ochronnymi.

 

Mycie się w wodzie miękkiej to czysta przyjemność. Kąpiel powoduje, że skóra jest gładka i elastyczna, włosy miękkie i lśniące. Koniec problemów z wysuszoną skórą i włosami.

 Woda miękka to również ochrona urządzeń w kuchni, czajnika, ekspresu do kawy, zmywarki. To brak osadów w kubkach, filiżankach i szklankach. Przygotowanie napojów, pozwala na oddanie pełni smaku i aromatu kawy i herbaty

 

 

 

 Woda miękka to wyeliminowanie problemów z kamieniem w instalacji grzewczej, kotle, zasobniku ciepłej wody, grzejnikach. W podwyższonych temperaturach kamień odkłada się bardzo szybko, co może powodować problemy z przepływem wody, wzrostem temperatury i naprężeń, korozji podosadowej, najczęstszych przyczyn awarii instalacji grzewczej.

 

Oszczędności związane z zastosowaniem wody miękkiej (może być na koniec, albo jeszcze dodatkowy link do tej części tekstu, na początki tej podstrony i np. ze strony głównej z ramki po lewej stronie (nowości, ważne informacje)

 

Zastosowanie zmiękczacza przynosi wymierne oszczędności ekonomiczne, które po kilku latach powodują, że urządzenie nam się zwraca i później zarabia na siebie.

 

Istotną pozycją w wydatkach budżetu domowego są preparaty myjące, piorące i czyszczące. Przyjmuje się, że statystycznie na jedno gospodarstwo domowe wydajemy na ten cel 120 zł miesięcznie. Dzięki wodzie zmiękczonej zużyjemy około 60% mniej środków chemicznych, zaoszczędzimy więc kwotę 72 zł miesięcznie.

Zakamieniona instalacja grzewcza generuje dodatkowe zużycie energii o około 15%. Przy założeniu, że ogrzewnie i podgrzanie ciepłej wody w domu jednorodzinnym to koszt roczny około 3500 zł, dzięki zastosowaniu zmiękczacza wody możemy zaoszczędzić rocznie kolejne 525 zł.

Woda twarda będzie powodowała niszczenie urządzeń AGD, co w konsekwencji będzie przyczyną usterek i awarii. Przyjmijmy, ze roczne koszty serwisu wyniosą ok. 3% wartości urządzeń, co może dać nam wydatki 750 zł rocznie. W przypadku zastosowania zmiękczacza awarii nie będzie, stąd zaoszczędzamy 750 zł rocznie.

Reasumując nasze oszczędności roczne:

- chemia gospodarcza: 864 zł

- sprawna instalacja grzewcza: 525 zł

- sprawna urządzenia AGD: 750 zł.

RAZEM 2139 zł oszczędności.

Powyższa kalkulacja dowodzi, że zmiękczacz wody w Twoim domu, to nie tylko urządzenie poprawiające komfort życia, ale również istotny element oszczędzania, co przy rosnących kosztach wszelkiego rodzaju nośników energii, jest elementem istotnym i bardzo perspektywicznym.